KODEKS DOBRYCH PRAKTYK
Pojęciom użytym w niniejszym regulaminie, nadaje się następujące znaczenie:
1. Kancelaria – Centrum Prawa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Bydgoszczy (Dział Prawny w Toruniu), którego przedmiotem działalności jest świadczenie profesjonalnych usług prawnych;
2. Kodeks – niniejszy Kodeks Dobrych Praktyk;
3. Prawnik – zatrudniony w Kancelarii, absolwent studiów magisterskich na Wydziale Prawa i Administracji, doktorant Wydziału Prawa i Administracji, aplikant radcowski lub adwokacki, radca prawny lub adwokat;
4. Klient – osoba, która korzysta z usług prawnych Kancelarii;
5. Usługa – pomoc prawna świadczona na rzecz Klienta;
6. Umowa – porozumienie zawarte między Kancelarią a Klientem w zakresie świadczonych usług;
7. System – program zarządzający pracą Kancelarii, umożliwiający rejestracje bieżących czynności oraz kontakt z Klientem.
Kancelaria prowadząc obsługę prawną Klientów w poszanowaniu prawa obowiązującego w Rzeczypospolitej Polskiej, w zgodzie z zasadami współżycia społecznego i najwyższymi standardami zawodowymi, zobowiązuje się wobec swoich Klientów do przestrzegania zasad ustanowionych w Kodeksie.
STANDARDY OBSŁUGI
1.Zasada rzetelnej informacji
Klientowi przysługuje prawo do wyczerpującej informacji o statusie sprawy prowadzonej w jego imieniu przez Kancelarię, udzielanej w przystępnej i zrozumiałej formie, w tym także za pośrednictwem Systemu.
2. Zasada poufności
Kancelaria zachowuje w tajemnicy wszelkie dane i informacje przekazane jej w toku prowadzonej obsługi prawnej. Po zakończeniu współpracy Kancelaria.
3. Zasada transparentności wynagrodzenia
Warunki rozliczeń finansowych pomiędzy Klientem a Kancelarią, oparte są na przejrzystych i z góry znanych Klientowi zasadach, ustalonych w Umowie, przed rozpoczęciem świadczenia usług.
4. Zasada lojalności i wzajemnego zaufania
5. Zasada profesjonalizmu
6. Zasada doskonalenia kwalifikacji zawodowych
Mając na uwadze szybko zachodzące zmiany w obszarze prawa, Prawnicy Kancelarii zobowiązują się wobec Klientów do nieustannego doskonalenia zawodowego, monitorowania zmian w ustawodawstwie oraz tendencji występujących w orzecznictwie sądowym. W tym celu nasi Prawnicy uczestniczą w różnorakich specjalistycznych szkoleniach i konferencjach oraz innych formach kształcenia, takich jak studia podyplomowe w zakresie określonych dziedzin prawa. Kancelaria umożliwia i ułatwia swoim pracownikom rozwój zawodowy i premiuje odbywanie przez nich aplikacji prawniczych.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Kancelaria dba o to, aby wszyscy jej Prawnicy oraz osoby występujące w jej imieniu zapoznały się z niniejszym dokumentem oraz realizowały jego postanowienia w swojej codziennej pracy, a także udostępnia Klientom i kontrahentom pełną treść Kodeksu do wglądu.